Tam, gdzie niemożliwe lub trudne staje się poprowadzenie przewodów i zamontowanie klasycznych dzwonków, z pomocą przyjść mogą dzwonki bezprzewodowe. Sprawdzają się w wynajmowanych mieszkaniach lub gdy po prostu nie chcemy kuć ścian i nie w głowie nam domowy remont. Jak działają takie dzwonki i co je wyróżnia na tle ich tradycyjnych odpowiedników?
Dzwonki bezprzewodowe – łatwość instalacji, wytrzymałość, oszczędność i duży zasięg
Najważniejsza zaletą dzwonków bezprzewodowych jest ich brak okablowania. Dzięki temu zbędnym staje się kucie ścian do przeprowadzenia instalacji lub nieestetyczne prowadzenie kabli po ścianie. Składają się one z dwóch niepołączonych ze sobą części. Pierwsza z nich montowana jest na zewnątrz budynku lub na klatce schodowej. Po jej naciśnięciu sygnał przesyłany jest do części drugiej, tym razem zamontowanej wewnątrz.
Nowoczesne dzwonki bezprzewodowe, w odróżnieniu od tych, które znaleźć można było w sklepach jeszcze kilka lat temu, mogą mieć zasięg sięgający nawet do 150 metrów. Ich solidna obudowa jest też odporna na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych, co jest szczególnie istotne, gdy montujemy je na zewnątrz. Dzwonki produkowane w technologii kinetycznej nie wymagają zastosowania żadnych źródeł energii, w tym również baterii. Tym samym są doskonałym pomysłem dla tych wszystkich, którzy cenią sobie ekologiczne i oszczędne rozwiązania.
Klasyka i nowoczesność – wśród dzwonków bezprzewodowych każdy znajdzie coś dla siebie
Współcześnie dzwonki bezprzewodowe produkowane są także z dbałością o ich design. Estetyczny wygląd i nowoczesne, a jednocześnie klasyczne wzornictwo sprawiają, że dobrze wyglądać będą w każdym wnętrzu. Sprawdzą się w przytulnie i tradycyjnie urządzonym mieszkaniu, a także w nowoczesnym biurowcu.
Niewątpliwie zaletą dzwonków bezprzewodowych jest też możliwość personalizacji i wyboru dźwięku powiadomienia oraz regulacji jego głośności. To niezwykle ważne dla rodzin z dziećmi i wszystkich tych, którzy z najrozmaitszych powodów nie zawsze chcą być niepokojeni przez niezapowiedzianych gości. Sygnał dźwiękowy można też zastąpić sygnałem świetlnym. Ta funkcja przydaje się w domach osób z upośledzonym narządem słuchu.
Jak widać, nowoczesne dzwonki sprawdzić się mogą niemal wszędzie. W budynkach użyteczności publicznej, w niewielkich mieszkankach lub w większych domach. Tam, gdzie mieszkają rodziny z małymi dziećmi, a także w mieszkaniach osób starszych. Dopasowują się do potrzeb najróżniejszych grup ludzi i ułatwiają im codzienne życie.