a-ronet.pl

portal architektoniczny o budownictwie i wnętrzach

żywica
Dom

Posadzki żywiczne. Ekologiczne rozwiązanie dla podłóg

Żywica, jest wdzięcznym w swoim efekcie materiałem, który może sprawić, że nasza podłoga, dosłownie zawróci nam w głowie. Nie oznacza to wcale, że nagle stanie się sufitem, nie mniej posadzki żywiczne, powinny zwrócić uwagę wielu klientów Noxan.pl. Jaki jest powód tego, że żywica jest jedynym w swoim rodzaju, unikalnym i wyjątkowym materiałem, jaki może być używany do pokrycia podłóg w mieszkaniu, garażu czy też w innym, wybranym przez nas pomieszczeniu? Szczegółów dowiemy się, czytając dalszy ciąg tego wpisu.

POSADZKI ŻYWICZNE. ŻYWICA, NATURALNY MATERIAŁ BAZOWY.

Żywica, jest szczególnym gatunkiem materii, jaką wytwarzają niektóre gatunki drzew lub innych rośli, dla których cechę wspólną, stanowi przynależność do rodzaju roślin iglastych. Poza iglastymi istnieje kilka gatunków roślin, które również wyposażone są w komórki, dające im możliwość zabezpieczania uszkodzeń mechanicznych i ran, płynem żywicznym. Posadzki żywiczne, są obiektem usług firmy Noxan, która posiada w swojej ofercie, nie tylko farby i żywice posadzkowe, ale również grunty, zaprawy oraz dodatkowe materiały, jakie potrzebne są do ich prawidłowego wykonania. Żywicę dzieli się na poszczególne rodzaje, w zależności od tego, z jakich gatunków roślin jest ona pozyskiwana. Stąd wyróżniamy, takie jej typy jak balata, damara, laka, sandarak, olibanum czy żywica sosny. Wiele z nich, znalazło swoje zastosowanie w medycynie oraz przy produkcji lekarstw. Do produkcji farb, wykorzystywana jest naturalna kalafonia, szelak oraz terpentyna. Posadzki żywiczne, wykonane z tego rodzaju materiałów, są gwarancją najwyższej jakości oraz zdrowia. Produkty, potrzebne do wykonania posadzek żywicznych, znajdziemy na stronie firmy noxan. Kalafonia, jest japońską żywicą, pochodzenia naturalnego. W porównaniu z innymi rodzajami żywic kalafonia jest miękka, lecz krucha i łamliwa. W przemyśle pozyskuje się ją w efekcie oddestylowania żywicy z sosny, ale i też innych drzew iglastych.

4 PODSTAWOWE FUNKCJE I ZADANIA POSADZKI ŻYWICZNEJ.

Z jakimi rodzajami posadzek najczęściej się możemy spotkać? Na pewno będą to posadzki bezspoinowe, mozaikowe, spoinowe oraz posadzki żywiczne. Przez słowo posadzka, rozumieć możemy zewnętrzną warstwę podłogi, która jest jednocześnie jej wykończeniem. Posadzki stanowią wierzchnią oraz ostatnią warstwę podłogi, a oprócz tego, że są jednym z jej głównych elementów składowych, to pełnią również funkcję dekoracyjną podłogi. Jak państwo widzicie, posadzka spełnia wiele zadań, a niektóre z jej znaczeń, nigdy nie przyszłyby nawet do głowy. Dlatego pomoc i korzystanie z usług takich miejsc online jak Noxan.pl, jest dla nas bardzo wskazane. Szczególnie wówczas, gdy zależy nam na tym, żeby posadzki żywiczne w naszym domu lub mieszkaniu, były naprawdę porządnie wykonane, a ich materiał był jak najlepszej jakości. Izolacji, jaką tworzy żywica, nie można nie docenić. Posadzki żywiczne, spośród innych rodzajów posadzek, wyróżniają się również tym, że są zmywalne, odporne na ścieranie i wysoce szczelne. Wykorzystywane w ich produkcji barwione kruszywa, takie jak granit, marmur czy piasek, dają nam możliwość tworzenia mozaik kolorów, mieniącej się pod wpływem, padającego na podłogę światła.

Z CZEGO ZROBIONE SĄ POSADZKI ŻYWICZNE. ORGANICZNE ZWIĄZKI CHEMICZNE.

Związkami chemicznymi, jakie tworzą charakterystyczną, żywiczną warstwę naszych domowych posadzek i charakterystycznych, dla innego typu pomieszczeń podłóg, są terpenoidy, kwasy żywiczne i ich pochodne oraz krystaliczne, nielotne związki fenolowe. Czy wiedzieliście o tym państwo, że właśnie te związki organiczne, są wykorzystywane także w przemyśle spożywczym oraz przy produkcji różnego rodzaju, skutecznie działających na nasze choroby leków? Oprócz wspomnianej wcześniej kalafonii częstym składnikiem posadzek żywicznych jest szelak. Szelak, jest odmianą naturalnej żywicy, jaką pozyskuje się z wydzielin owadów, zwanych czerwcami, które żyją na terenie Indii i Tajlandii. Czerwone pluskwiaki czerwce, żerują na gatunkach drzew, które w Azji nazywa się ogólnie, szelakowymi. Kolejny, obecny w posadzkach żywicznych składnik, to terpentyna. Jest ona, najczęściej wykorzystywanym związkiem organicznym przy produkcji farb i lakierów.

Witaj na naszym blogu! Znajdziesz tutaj artykuły w dziedzinie projektowania wnętrz i ogrodów. Jesteśmy pasjonatami akcesoriów i łączenia niezwykłych kolorów w przestrzeni domowej, a także interesują nas ciekawe rośliny, które nie tylko pięknie wyglądają, ale także mają niesamowite zastosowania. Zapraszamy do lektury naszych artykułów.