Konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej na budowę nowego obiektu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
Wyróżnienie

<<< powrót
  • JEMS Architekci
Skład zespołu:

Przedmiotem konkursu było opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej nowego obiektu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Nasza propozycja to kompozycja dwóch, połączonych w parterze brył, mieszczących szkołę i salę audiowizualną, będąca jednocześnie domknięciem kampusu Akademii i przestrzenną „odpowiedzią” na znajdujący się po przeciwległej stronie ulicy – neogotycki gmach..

Zestawione prostopadle bryły opadają kaskadowo w kierunku wejścia i foyer sali tworząc z widoczną w tle wieżą kościoła spójną przestrzennie kompozycję. Użycie cegły jako materiału wykończenia elewacji podkreśla przynależność do kampusu Akademii.

Struktura budynku odpowiada zewnętrznym uwarunkowaniom: korytarz od strony północnej jest buforem akustycznym od strony kolei, loggia od południa jest przedłużeniem ogrodu, zacienia okna zapobiegając przegrzewaniu sal dydaktycznych. Sale do nauki otwierają się do kaskadowo uskakującego holu, dzięki temu z każdego miejsca szkoły widać tańczących studentów.

RONET - Zbigniew Filipek Biuro: 32-020 Wieliczka, ul. Zacisze 16, NIP: 677-133-92-83,
Konto bankowe: BANK PEKAO SA 03 1240 1431 1111 0010 2980 4734, tel: 608 835 030,
e-mail: ronet@ronet.pl, poczta@ronet.pl